Opterra 1.2m SAFE Select BNF Basic

Kód:
EFL11450
Výrobce:
Cena s DPH: 5 339 Kč
Cena bez DPH: 4 412 Kč
Skladová dostupnost:
Na externím skladu 1 - 4 dny

dotaz poslat odkaz hlídat cenu a sklad
Nastavit hlídání

Chci být informován:

Na Váš e-mail:


  • Popis
  • Foto
Popis k výrobku: Opterra 1.2m SAFE Select BNF Basic
V balení prakticky sestavený mode E-flite Opterra 1,2 m BNF Basic s nainstalovaným přijímač Spektrum Serial Rade, řídicí jednotkou A3235, střídavým motorem řady 480 880ot/V, střídavým regulátor 30 A kompatibilní s 3 až 4 čl. LiPo a servy. Návod k použití v angličtině, němčině italštině, francouzštině a češtině.

Skvěle létající RC model samokřídla Opterra o rozpětí 1,2m navazuje na oblíbený předchozí model o rozpětí 2 m. Model ve verzi BNF Basic je určen pro spárování s vysílačem Spektrum 2,4GHz. V modelu je nainstalován přijímač, řídící jednotka, motor, regulátor a serva. Model má hands-free systém pro rychlou montáž, konstrukce z Z-Foam je vyztužena uhlíkovými prvky.

Samozřejmostí je pro všechny letové režimy funkční elektronická stabilizace letu AS3X (3-osé gyro), která se stará o drobné korekce při letu v turbulenci, za větru apod.

Opterra S+ 1.2m

Lehká a tuhá konstrukce z EPO a uhlíku
Za úžasnými letovými schopnostmi modelu je promyšlená aerodynamika draku. Kromě efektivního profilu, wingletů a směrovek na trupu pomáhají modelu i Vortex generátory na náběžné hraně křídla, které zvyšují kontrolu letu při malé rychlosti. Samotný drak letadla je vyroben z materiálu EPO, duté jádro je vyztuženo uhlíkovými komponenty, které drží váhu na minimu při zachování skvělé pevnosti a tuhosti.


Střídavý pohon kompatibilní 3-4S LiPol
Výkonný vysokootáčkový střídavý motor a střídavý regulátor mají potřebný výkon pro let s užitečným zatížením kamery a VTX nebo pro provádění sportovní akrobacie při použití s baterií 3S LiPol, nebo můžete použít baterii 4S pro ještě vyšší výkon a výkon a to bez nutnosti jakýchkoli úprav nebo nastavení. Navíc, vrtule má sklopné listy, které při klouzavém letu sníží odpor a tím zvýší dobu letu.


Snadná montáž a transport
Jednou z nejpůsobivějších vlastností modelu je rychlost při sestavení. Při nasouvání polovin křídel je použito Hands-free připojení serv a křídla jsou zajištěny bez použití nástrojů nebo jiných spojovacích prvků, takže montáž nebo demontáž může být provedena velmi rychle bez zdržení.


Bind-N-Fly® Basic s FPV
Verze Bind-N-Fly (BNF) umožňuje rychlou a snadnou přípravu k letu. Model je kompletně osazen vší elektronikou, takže stačí si doplnit vlastní pohonnou baterii a vysílač Spektrum™ 2.4GHz. Po spárování provést konečnou montáž a jít létat. Pokud chcete využít FPV, potřebujete ještě vhodnou náhlavní soupravu (Headset).


Možnost montáže kamery a VTX
Nainstalovanou špici trupu lze vyměnit za volitelnou pro montáž FPV kamery a VTX. K dispozici je také držák směřující dopředu, kde můžete připojit GoPro, RunCam HD nebo jinou podobnou kameru pro záznam vašeho letu, pro video s vysokým rozlišením.

Letové režimy
Model Opterra BNF Basic obsahuje nainstalovanou řídící jednotku, které kromě MEMS gyra a akcelerometru obsahuje i barometrický výškomer. Díky tomu může model udržovat stále stejnou nadmořskou výšku, což se hodí např. pro letecké snímkování. Řídící jednotka podporuje tyto 3 režimy.

AS3X + SAFE - je zapnuta funkce AS3X pro eliminaci větru/turbulencí a funkce pro začátečníky SAFE
AS3X + SAFE + udržování výšky - je zapnuta funkce AS3X pro eliminaci větru/turbulencí a funkce pro začátečníky SAFE. Dále pokud je ovladač výškovky v neutrálu a je přiměřeně přidán plyn, model automaticky udržuje stejnou nadmořskou výškou.
AS3X - je zapnuta pouze funkce AS3X pro eliminaci větru/turbulencí.
Režim SAFE je vhodný pro snadný vzlet a přistání, neboť je model automaticky udržován ve vodorovném letu.


Stabilizace AS3X™
Model je vybaven řídící jednotkou s technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se výrazně zjednodušuje řízení modelu i malých modelů a umožňuje jejich provoz např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky
Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Funkce SAFE lze zapnout nebo vypnout i během letu pomocí vysílače prostřednictvím volného kanálu.

Výhody funkce SAFE Select™:
Omezuje maximální náklony modelu, a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Zjednodušuje vzlet a přistání
Opterra S+ 1.2m
Vlastnosti modelu E-flite Opterra 1.2m BNF Basic
Pro sportovní létání, akrobacii, atd.
Střídavý pohon je kompatibilní s LiPol 3S a 4S
Volitelná funkce samonivelace a úhlu náklonu
Přijímač Spektrum™ s technologií DSMX® 2,4 GHz
Stabilita a přesnost technologie AS3X®
Sestavení modelu bez lepení
Pohodlný systém Hands-free servo připojení křídla
Elevony pro vynikající odezvu při jakékoli rychlosti
Použití Vortex generátorů zvyšuje stabilitu při nízké rychlosti
Integrovaný kýl usnadňuje start a zvyšuje ochranu při přistání
Lehká a odolná pěnová konstrukce z EPO s uhlíkovými výztužemi
Voliteně lze nainstalovat LED osvětlení
Doporučujeme koupit
Pro zprovoznění modelu potřebujete minimálně 5-ti kanálový vysílač Spektrum DSMX/DSM2, dále LiPo akumulátor 3 až 4 čl. 2200 - 3200 mAh a vhodný nabíječ na akumulátor.

Druh stavebnice BNF
Konstrukce EPO s uhlíkovými výztuhami
Náročnost pilotáže Mírně pokročilí
Typ Samokřídlo FPV
Rozpětí 1200 mm
Délka 525 mm
Letová hmotnost 980 g (podle baterie)
Nosná plocha 28,2 dm2
Plošné zatížení 34,7 g/dm2
Elektro pohon Střídavý 480, 880Kv
kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku
Alternativní zboží
VYBRAT KATEGORII

0 kusů / 0