Fieseler Fi156C Storch 1800mm EP ARF

Kód:
4ST112442
Výrobce:
Cena s DPH: 9 590 Kč
Cena bez DPH: 7 926 Kč
Skladová dostupnost:
Na externím skladu 2 - 6 dny

dotaz poslat odkaz hlídat cenu a sklad
Nastavit hlídání

Chci být informován:

Na Váš e-mail:


  • Popis
  • Foto
Popis k výrobku: Fieseler Fi156C Storch 1800mm EP ARF
Polomaketa německého spojovacího letadla ve švýcarských barvách pro pohon střídavým elektromotorem třídy AXI 2820-26. Konstrukční trup a nosné plochy potažené Oracoverem, ovládaná křidélka, klapky, směrovka, výškovka.

Průzkumný a spojovací hornoplošník s velmi krátkým vzletem a přistáním Fieseler Fi-156 Storch patří mezi nejslavnější letadla druhé světové války. Nenápadný a tichý, schopný přistát na větší lesní mýtině se stal "očima" německých pozemních jednotek v jejích nejslavnějších akcích "bleskové války". Storch si oblíbili vysocí velitelé (jako třeba polní maršál Rommel), kterým umožňoval být v kontaktu s obrněnými jednotkami vrážejícími drtivé klíny hluboko do týlu nepřátelských vojsk. Na jeho kontě jsou také spektakulární akce, jako vysvobození italského diktátora Benita Mussoliniho z domácího vězení v hotelu na vrcholu hory. Storchy se pro Luftwaffe vyráběly i v továrnách ve Francii a u nás v Chocni - ostatně ve výrobě se pokračovalo i po válce a zvláště Storchy francouzské výroby s hvězdicovými motory létají dodnes.

Polomaketa německého spojovacího letadla Fieseler Fi-156 Storch pro pohon střídavým elektromotorem třídy AXI 2820-26. Trup modelu je klasické celobalsové konstrukce s laminátovým motorovým krytem. Motorová přepážka je připravena pro upevnění motoru s pomocí zadní montáže. Snadnou výměnu pohonného akumulátoru a přístup k palubní elektronice zajišťuje odnímatelná přední horní část trupu s přední částí kabiny. Serva směrovky a výškovky (mikroserva s tahem aspoň 2kg.cm pro úsporu váhy) jsou uložena v přední části kabiny, kormidla jsou ovládána pomocí drátových táhel.

Křídlo klasické konstrukce s tuhým potahem torzní skříně s profilem Clark Y je dvoudílné, nasouvané z boku na duralovou trubkovou spojku. 4 mikroserva uložená v křídle ovládají krátkými přímými drátovými táhly křidélka a štěrbinové vztlakové klapky.

Ocasní plochy jsou klasické celobalsové knstrukce. Celý model je potažen nažehlovací fólií v barvách cvičné eskadry švýcarského letectva.

Podvozek je pevný ostruhový s drátovými hlavními nohami (opatřenými profilovými plastovými kryty) a řiditelnou ostruhou.

Pro normální rekreační létání vystačíte s motorem třídy AXI 2820, 40-50 A regulátorem a tříčlánkovým Li-poly akumulátorem 3000-3300 mAh.

RC souprava vystačí běžná šestikanálová počítačová, optimální je aspoň sedmikanálová počítačová umožňující nezávislé ovládání a nastavování serv křidélek a klapek.

Stavebnice obsahuje: nažehlovací fólií potažený trup, křídlo a ocasní plochy, nastříkaný laminátový motorový kryt, plastové tvarové kryty podvozkových noh, sadu drobného příslušenství, podvozek s drátovými hlavními nohami a drátovou ostruhou, kola, arch samolepek a obrázkový návod.

Rozpětí [mm] 1800
Délka [mm] 1210
Hmotnost [g] 2100
Plocha křídla [dm2] 43
Ovládané funkce S,V,K(2),M,F(2)
Stavební náročnost S2
Náročnost pilotáže P2

Doporučený pohon a RC vybavení:

RAY Storch FOXY Storch AXI Storch
Motor RAY G2 C3542-1000 FOXY C2820-1100 AXI 2820/12
Regulátor Combo RAY R-50SB Combo FOXY R-45SB FOXY R-45SB
Akumulátor RAY G3 11,1 V 3300 mAh
Vrtule APC 12x6E APC 12x6E APC 12x6E
Serva 6x GO-17MG nebo 6xHS-81 nebo 6xHS-82MG
RC souprava min. 6 kanálů
kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku
Alternativní zboží
VYBRAT KATEGORII

0 kusů / 0