F6F Hellcat 15cc 1.6m ARF

Kód:
HAN2765
Výrobce:
Cena s DPH: 7 769 Kč
Cena bez DPH: 6 421 Kč
Skladová dostupnost:
Na externím skladu 1 - 4 dny

dotaz poslat odkaz hlídat cenu a sklad
Nastavit hlídání

Chci být informován:

Na Váš e-mail:


  • Popis
  • Foto
Popis k výrobku: F6F Hellcat 15cc 1.6m ARF
Stavebnice obsahuje potažené díly modelu F6F Hellcat, kabinu, figurku pilota, laminátový motorový kryt, pevný podvozek, kryty podvozku, kola, ostruhu, šachtu podvozku, výlisek motoru, nádrž, motorové lože EP, montážní příslušenství, manuál.

Sportovní RC model amerického palubního stíhacího letounu F6F Hellcat o rozpětí 1,6 m na motor 15cc či odpovídající elektro pohon je určen pro všechny fanoušky letounů z druhé světové války. Celodřevěná lehká konstrukce je potažena fólií Oracover v barvách U.S. Navy. Klasická stavebnice ARF s pevným podvozkem a kompletním montážním příslušenstvím.

Něco málo z historie.
Letoun F6F Hellcat byl americký palubní stíhací letoun, vyrobený v roce 1942 společností Grumman. Ještě v tomtéž roce začaly být vyráběny v masovém měřítku a v roce 1943 začaly být Hellcaty vyzbrojovány americké letadlové lodě. Celkem bylo vyrobeno 12 275 strojů. Letouny Grumman F6F Hellcat, spolu se stroji F4U Corsair, získaly v leteckých soubojích na moři dominantní postavení. Hellcatům byly v Tichomoří přiznány 3/4 všech sestřelů nepřátelských letadel (5156 sestřelů japonských letounů). Ačkoliv byl Hellcat dvakrát těžší než Zero, vyrovnával to silnou výzbrojí, robustní konstrukcí, dobrou pasivní ochranou pilota i nádrží a konečně propracovanou taktikou nasazení. Díky Hellcatům se vojenská situace v Tichomoří obrátila. Američané ničili japonské stroje ve velkém, celkový poměr ztrát byl 19,1:1 ve prospěch pilotů Hellcatů.

RC model F6F je postaven jako polomaketa pro rekreační létání, stavebnice je dodávána s hotovými potaženými díly, které je potřeba sestavit a vybavit RC zařízením a pohonnou jednotkou. Pro sestavení je potřeba mít základní modelářské dovednosti a zkušenosti ze stavby modelů WW2. Přesto není dokončení nijak náročné, pomáhá tomu i obrázkový návod krok za krokem. Ve stavebnici najdete i řadu doplňků, jako laminátový kryt motoru, vylisovanou maketu motoru, vylisovanou kabinu s nabarveným rámečkem konstrukce kabiny a figurku pilota, pevný podvozek s koly a kryty podvozku, lože pro elektromotor, táhla, páky řízení a další.

Lehká dřevěná konstrukce
Promyšlená, laserem vyřezaná konstrukce z balzy a překližky je lehká a zároveň dostatečně tuhá a pevná i pro přistání na trávě. Konstrukce je dobře dimenzovaná i pro létání akrobacie. F6F Hellcat 15cc je skvělý model, který je konstruován pro náročné potřeby sportovního pilota.

Rychlá montáž před startem
Křídlo je dvoudílné a nasouvá se na hliníkovou trubku, připojí se konektory křidélek a každá polovina se pohodlně připoutá jedním plastovým šroubem. Pak už jen stačí natankovat a zapnout RC soupravu....

Detailní zpracování detailů
Vzhled modelu je proveden co nejvěrněji, vyniká kryt motoru s řadou maketových prvků, stejně jako přítomnost pilota a přístrojové desky v kabině. Pro větší autentičnost, je možné do motorového krytu nainstalovat výlisek modelu motoru.

Volitelný zatahovací podvozek
Přestože pevný podvozek není během letu příliš autentický, zastává nenejvýš praktickou funkci a to odolností při ne zrovna povedených přistání. Každý kdo chce mít věrnou repliku, může si opatřit svůj model volitelným zatahovacím podvozkem EFLG520, který určen pro montáž do křídla, kde se podvozek sklápí směrem dozadu a noha se přitom pootočí o 90°. V příslušenství setu je obsažena sada pro montáž tohoto podvozku, která obsahuje podvozkové šachty a kryty podvozku. Pro věrnější vzhled je možné doplnit podvozkové nohy s odpružením EFLG520F4U .

Zvolte si výkon
K pohonu modelu lze zvolit bezínový motor 15ccm EVOE15GX2 nebo motor se žhavící svíčkou, 4-taktní 21ccm nebo elektro motor (1500W). Volba je pouze na vás a do značné míry na tom bude záviset i letový projev a výkony.

Přístup k elektronice
Po sundání krytu trupu, se objeví přehledný a snadno přístupný prostor, pro instalaci všeho potřebného příslušenství. Montáž serv, výměna baterie či montáž křídla, všude je dostatek místa pro pohodlnou instalaci.

Provedení modelu bez komplikací
Protože model nemá v základním vybavení zatahovací podvozek a nemá ani vztlakové klapky, zjednodušuje se tím celková koncepce modelu a zároveň snižují pořizovací náklady. Pro běžné létání není toto vybavení příliš podstatné, protože díky velké ploše křídla a příznivému plošnému zatížení je model na přistání dostatečně pomalý a dobře řiditelný. Při létání navíc není potřeba řešit obsluhu klapek ani podvozku.

Vlastnosti modelu F6F Hellcat
Lehká konstrukce z balzy a překližky
Originální potah Hangar 9® UltraCote® (Oracover)
Realistické zbarvení, samolepky markingu
Velký kryt trupu usnadňuje přístup k elektronice a bateriím
Dvoudílné křídlo s eloxovanou hliníkovou spojkou křídla
Bezproblémové sestavení, snadná přeprava a skladování
Robustní pevný podvozek a 100 mm kola v balení
Možnost zástavby volitelného elektrického zatahovacího podvozku E-flite® s pootočením nohy
Nalakovaný laminátová kryt motoru, výlisek makety motoru
Kryty podvozku a detaily kabiny zvyšují realismus modelu
Snadná instalace spalovacího i elektro motoru
Kompletní montážní příslušenství je součástí balení

Doporučujeme koupit
Pro zprovoznění potřebujete minimálně 6-ti kanálovou RC soupravu, serva, pohonnou jednotku.

Serva, elektronika
5x standardní servo minimálně s momentem 5 kg.cm
Minimálně 6-ti kanálová RC souprava
Pohonná jednotka - benzinový motor Evolution 15GX2
Benzinový motor Evolution 15GX (obj. č. EVOE15GX2).
Vrtule APC 14x6 (obj. č. RE-LP14060).
1x standardní servo pro ovládání karburátoru
Pohonná jednotka - elektromotor E-flite Power 60
Střídavý motor Power 60 (obj. č. EFLM4060B).
Vrtule APC 16x8E (obj. č. RE-LP16080E).
Regulátor Castle Talon 90 (obj. č. CC-010-0097-00)
Akumulátor LiPo 22.2 V, minimálně 6000 mAh
Zatahovací podvozek (volitelný)
Podvozek 520 (obj. č. EFLG520).
Volitelné odpružení podvozkových noh (obj. č. EFLG520F4U).Druh stavebnice ARF
Konstrukce Překližka, balza
Náročnost pilotáže Pokročilí
Typ Vojenský historický
Rozpětí 1630 mm
Délka 1210 mm
Letová hmotnost 4,1 - 4,5 kg
Nosná plocha 45,1 dm2
Plošné zatížení 95 g/dm2
Elektro pohon Power 60
Spalovací motor Evolution 15cc
kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku
Alternativní zboží
VYBRAT KATEGORII

0 kusů / 0